Tüketiciler E-ticaret Sitelerini Neden Tercih Etmektedirler?

Tüketiciler E-ticaret Sitelerini Neden Tercih Etmektedirler?

Günden güne e-ticaret ile uğraşan firma sayısı artmakta. E-ticaret sitesi olan ve bu alana ağırlık veren işletmelerin ciroları ise her geçen sene daha da artıyor. Bundan bir kaç yıl öncesine kadar bir çok kimse tarafından bilinmeyen e-ticaret sitelerinin bu konuma gelmesinin sebebi nedir peki? Nasıl oluyorda internet üzerinden yapılan alışverişler yerel mağaza da yapılan alışverişlerden daha fazla oluyor? 

Bu soruların cevabını alabilmek için bir araştırma yapılmış durumda. Müşterilerin ürün almadan önce nasıl karar verdikleri, hangi konulara daha çok dikkat ettikleri, bir PobolETİ sitesinden nasıl alışveriş yaptıklarına dahir hazırlanan raporlar sizler için oldukça önem arz etmektedir. Bu yüzden birazdan anlatacağımız alt başlıkları  iyi okumanız ve ona göre kendinize yeni bir strateji belirlemeniz oldukça önemlidir. E-ticaret sitelerinin tercih edilmesinin sebepleri; 

ürün seçeneiği

OLDUKÇA FAZLA ÜRÜN SEÇENEĞİNİ BİR ARADA BULUNDURMASI

Mağazanızda bulunan ürünlerinizin çeşidi mağaza büyüklüğünüze göre değişmektedir. Ne kadar rafınız varsa mağazanıza o kadar ürün sığdırabilirsiniz. Ancak PobolETİ sitesine sahip olduğunuz zaman tanıtımını ve satışını yapacağınız ürünlerin bir kısıtlaması yoktur. Binlerce hatta on binlerce ürünü sitenize ekleyebilirsiniz. Bu durum müşterileri oldukça cezbetmektedir. Mağazadan 10 çeşit ürüne ulaşabilirken PobolETİ sayesindebinlerce ürünü çok kısa bir sürede inceleyebilmektedirler.etiket

ÜRÜNLERİN FİYATLARI

Bir ürünü mağazanıza getirmek ve onu mağza reyonuna yerleştirebilmek için oldukça fazla zaman harcarsınız. Harcanan her zaman sizlere maddi kayıplar olarak geri dönmektedir. Ancak e-ticaret sitelerinde bu durum yoktur. Satacağınız ürünün resmini çekmeniz ve siteye koymanız yeterlidir. Bu sayede ürünlerinizi sitede daha ucuza satabilirsiniz. Müşteriler ise örnek olarak 60 TL'ye alacakları ürünü sitenizden 50 TL'ye almaktan zevk duyacaklardır. Ürünlerin daha az maliyetli olması ve bunun sonucu üreticinin daha uygun fiyatlara ürün satışı yapması tüketicilerin e-ticaret sitelerine yönelmesinde en büyük etkenlerden biridir.

MAĞZANIZIN LOKASYONU

moto kurye

Ülkemizde genel olarak çalışan bir kitleye sahibiz. Bu yüzden insanlar kendilerine zar zor vakit ayırabilmekteler. Alışveriş yapmak ise uzun süren bir eylemdir. Bu yüzden tüketiciler ilgili mağazaya gitmeden internet üzerinden alışverişini tamamlamayı tercih etmektedirler. Eğer hızlı bir şekilde kargo teslimatı sağlıyorsanız bu da satışlarınız için bir artıdır.

RAHATLIK ( GÜVENLİK )

güvenlik sanal

Müşterilerin bir çoğu mağazadan ürün almaktan çekinmektedirler. Bunu hemen hemen herkes yaşamıştır. Bir ürün beğenilir ancak fiyatı uygun gelmez. Bu durumda mağazadan o ürünü almadan çıkmak tüketicilerin hoşuna gitmeyen bir durumdur. Herkesin bütçesi farklıdır. Mağaza görevlileri ne kadar uzman olurlarsa olsunlar bu durumu anlayamazlar. Bu yüzden  tüketiciler  daha   rahat oldukları e-ticaret sitelerini tercih etmektedirler. Sanal mağazalarda diledikleri gibi ürünlere bakmakta ve kendilerine uygun olan ürünleri karşılaştırarak bırakılan yorumlarla inceleyerek almaktadırlar. e-ticaret sitelerinin güvenilir ödeme seçenekleri ve kolaylıkları bu noktada çok büyük bir önem taşır. Belki bu duruma şu anda bu yazıyı okuyan sizlerde düşmüş olabilirsiniz. e-eticare.net kullanıcılarına en rahat ve güvenilir bir şekilde alışveriş güvenliğini sunar.

Eğer henüz Pobol akıllı e-ticaret paketleri ile tanışmadıysanız şimdi tam zamanı. Hemen ücretsiz demo hesabına başvurun ve kazanmaya bugünden başlayın!

Paylaş