Pazarlama Stratejinizi Etkileyebilecek 5 E-ticaret Hareketleri

Pazarlama Stratejinizi Etkileyebilecek 5 E-ticaret Hareketleri

Kargo Bedeli

 2020 yılında yapılan araştırmalar gösteriyor ki sepetten ayrılan müşterilerin %32’si beklenmeyen kargo ücretlerinden. Bu istatistik ilk etapta gözünüze az görünebilir, ama sepetten ayrılma oranlarına ve sepette kalan ürünlerin gelir toplamına baktığınızda ne kadar büyük bir kayıp olduğunu görebilirsiniz.

İnsanlar ürün ayağına gelirken belli bir ücret ödemeleri gerektiğinin farkındalar, fakat bu ücret beklediklerinden fazla olursa neredeyse hiç düşünmeden siteyi terk ediyorlar. Bu yüzden ürün detay sayfasında kargo bedellerini müşterinin sonradan kötü sürpriz yaşamaması açısından açık ve net bir biçimde ifade etmenizi öneririm. 

Üyelik zorunluluğu

Müşteri verisi tabii ki çok önemli; ama bu bilgiyi zorla almak insanları olumsuz yönde etkileyebilir. Bazı kullanıcılar bilgi vermek istemez sadece ürünü almak isterler ve üyelik adımı bu süreci uzatır. Eğer bir e-ticaret siteniz varsa, üye olma zorunluğu olmadan da satın alma yapma seçeneği vermek e-eticaret.net ’in aşağıdaki örneğinde olduğu gibi doğru bir strateji olabilir.


hemen alsiparişi tmamlanereye göndereyim

    Hemen Al butonu             Siparişi Tamamla butonu                 Nereye Teslim ve Fatura
                                                                                                                          Bilgisi Ekranı

girişleri tamalayıp siparişi onaylanır. Böylece siteye kayıt yapmadan  alışveriş tamamlanır.

İndirimler 

Sepette bırakılıp satın alınmayan ürünlerde müşteriye özel indirim uygularsanız, satın almaya daha yatkın oluyorlar. Bu tür kullanıcıların %54’ünün bu şekilde davranış yaptığı gözlemlenmiş. Bilindiği gibi fiyat satın almayı etkileyen en önemli faktörlerden biri bu yüzden satın almaya çok yakın yani sepette ürün bırakan kişilere makul oranda yani sizi zarara sokmayacak indirim yapmak gelirinizi artıracaktır.                        indirimim      mutlu

Yeniden Pazarlama 

Yeniden Pazarlama web sitenize gelen ziyaretçiler için en iyi ve faydalı Pazarlama yöntemlerinden biri. Tabii kullanıcıyı çok sıkmamak şartıyla. Performans pazarlamacıları için en önemli metriklerden biri de ROI yani yatırım getirisidir. Yeniden Pazarlama da ROI  (yatırım getirisi) ’yi yüksek tutmak için yapılan en önemli kampanyalardan. Bu kampanya e-eticaret.net /admin panelinden web sitesine birkaç adım ile  kolayca yapılandırmasına ve yanında birçok hizmeti kullanıcılarına sağlıyor.


                                  pazarlama_1Kullanıcı yorumları

Yine araştırmalar müşterilerin %55’inin, diğer müşterilerin yorumlarından etkinlendiğini ve satın alma kararlarını etkilediğini söylüyor. Eğer ürün hakkında olumlu yorumlar varsa kişiler o ürünü almaya daha yatkın oluyorlar. e-eticaret.net bu yöntemi en etkili kullanan e-ticaret sitelerinden bir tanesi.

Eğer henüz Pobol akıllı e-ticaret paketleri ile tanışmadıysanız şimdi tam zamanı. Hemen ücretsiz demo hesabına başvurun ve kazanmaya bugünden başlayın!

Paylaş