E-ticaret sitelerinin trafiğini arttıracak bir kaç  SEO önerisi

E-ticaret sitelerinin trafiğini arttıracak bir kaç SEO önerisi

1. E-ticarete başlamadan önce, hedef pazarınızı seçmelisiniz

 Hedef pazar, bir bölge, kıta ya da ülke olabilir. Hedef pazar geniş bir kitleyi ifade eder. Hedef pazarın ana konusu lojistiktir. Seçmiş olduğunuz hedef pazara göre doğru ürününü seçmelisiniz.  

hedef
 Zaman Ayırmak ve Yönetmek 

  • İlk adım olarak sektör doğru belirledikten sonra  başarının bir diğer yönü olan işinize odaklanış bir şekilde zaman ayırmak ve bu zamanı doğru yönetmekten geçiyor. 
  • İşimiz için vakti çok önemli,  Doğru harcanmalıyız.
  • "e -ticaret sistemimize günde 1 saat ayırabilirseniz hedefe ulaşmanız kaçınılmaz olur."  Bu sürece siz bile engel olamazsınız toplam süreç ne kadar olacığını kestirin ve günden en azından 1 saat ayırın.

2. Seo Yönetimi & Anahtar Kelime & Pazar Araştırması

Arama motoru optimizasyonuna başlarken, yol haritanızı en doğru biçimde çizmelisiniz eğer Türkiye’den bir satış yapıyor ve hedef pazar olarak Türkiye’yi seçiyorsanız, çok büyük bir sorun yoktur. Ama örneğin hedef pazar olarak yurtdışı Ör. Amerika, İngiltere ya da Almanya gibi bir ülkeyi seçmişseniz, göndereceğiniz ürünlerin stok durumu, ağırlıkları, hacimleri gibi konular çok büyük önem taşır.  Uzun vadeli bir yatırım olan SEO, boş vakitlerinizi değerlendirerek büyük başarılar sağlayabileceğiniz bir pazarlama kanalı değil. Bu yüzden her şeyi en başından planlamak ve hedeflenen noktayı bilebilmek için mutlaka bir başarı kıstası koymak gerekiyor. İster kendi projenizi, ister bir müşterinizin projesini yönetin; iş dünyasının KPI (Key Performance Indicator) adını verdiği bu başarı kıstaslarına bağlı kalmanız çok önemli! Eğer bu işin gerçekten hakkını vermek istiyorsunuz, mutlaka dikkatli ve günceli takip etmeniz gerekiyor.

3. Ödeme Yöntemlerinizi Belirlemeniz Gerekir

İnternetten satış yaparken kullanılan ödeme seçenekleri havale, eft, kargoya kapıda ödeme ve kredi kartı ile ödeme seçenekleridir. Havale ve EFT ile ödeme alabilmeniz için herhangi bir bankadan ya da bankalarda hesap açtırmanız yeterli olmaktadır. Kredi kartı ile ödeme alabilmek için ise bankalara sanal pos başvurusu yapmanız gerekir. Sadece tek çekim ödeme almak istiyorsanız tek bir bankanın sanal posunu almanız yeterlidir. Ancak kredi kartlarından taksitli çekim yapabilmeniz için bonus, visa ve diğer kart seçeneklerini destekleyen bankalara sanal pos başvurusu yapmanız gerekecektir. Bununla birlikte kredi kartlarından tahsilat yapabilmeniz için Paynet, Payu, Paypal, Ipara, İyzico gibi alternatif ödeme seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Kargoya kapıda ödeme seçeneği ile ödeme alabilmeniz için ise herhangi bir kargo firması ile anlaşmanız yeterli olmaktadır. e-eticaret.net  e-ticaret uzmanları bütün bu süreçlerde yanınızda olmakta ve aynı zamanda bankalar, ödeme sistemleri ve kargo firmaları ile yapılan özel anlaşmalar hakkında bilgiler  sunulmaktadır.

Eğer henüz Pobol akıllı e-ticaret paketleri ile tanışmadıysanız şimdi tam zamanı. Hemen ücretsiz demo hesabına başvurun ve kazanmaya bugünden başlayın! 

4. Ürün Fotoğrafları

E-ticaret sisteminizde yer alacak olan ürünlere ait fotoğrafları internetten bulmak yerine kendiniz çekmeyi deneyebilirsiniz. Google fotoğraflar bölümünü incelerseniz arattığınız bir ürünün aynı fotoğrafına tek bir aramada denk gelme şansınız yoktur. Google kullanıcı deneyimi açısından görseller bölümünde birbirinden farklı resimler sergiler.

Eğer farklı bir resim yüklerseniz google aramalarda öne çıkmanız sürpiz olmayacakdır.

Paylaş