Sitemizin Google sıralamasında daha üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmalara seo denir. Bizde panelimizin içindeki ayarlar sayesinde çeşitli ayarlamalar yaparak üst sıralara çıkabiliriz.

Seo Tanımlamaları

Google Kodları bölümüne ilgili kodları girerek Google da sitemizi analiz edebiliriz.

Google Analytics Kodu: Google Analytics’e üye olarak ilgili kodu alarak buraya yapıştırıyoruz. Ücretsiz Web Site Performans Analizi servisidir.

Google Analytics SSL Kodu:

Head den önceki eklenecek kod:

Google Dönüşüm Id:

Google Dönüşüm Kodu: Google Ads ile reklam yayınladığınızda, reklamınızın aldığı tıklamaların bir müşteriyi web sitenizde satın alma işlemi yapma, işletmenizi arama veya uygulama indirme gibi belirli işleme yönlendirip yönlendirmediğini görmek isteyebilirsiniz. Buraya Google Dönüşüm Id sini girerek dönüşümleri takip edebilirsiniz.

Ana Sayfa MetaTag bilgileri:

Metatag Başlık: Metatag, arama motorlarına sitenizin ve içeriğinizin ne hakkında olduğu bilgisi veren etketlerdir. Pobol E-Ticaret Paketi Demo Sayfa

Metatag Anahtar Kelimeler: Sitemizle alakalı anahtar kelimeleri buraya yazabiliriz. Örnek kitap sitemiz var ise. Kitap, roman, çok satanlar, yazarlar vs gibi anahtar kelimeleri kullanabiliriz.

Metatag Açıklama: Metatag açıklamada sitemiz faaliyetleri hakkında detaylı bilgi yazabiliriz.

Facebook Pixel: Facebook Pixel bir javascript kodudur. Facebook reklamlarımızın takibini yapabilir. Geri dönüşleri takip edebiliriz. Ayrıca reklam optimizasyonları yapabiliriz.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler