Hepsi Burada Entegrasyonu için öncelikle Hepsi Burada dan Api bilgilerini almamız gerekiyor. Bunun içinde https://merchant.hepsiburada.com sitesine girerek önce satıcı desteğine daha sonra Api Entegrasyon işlemlerine girerek pobol_dev entegratör firması ile çalışmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını rica ederim. Şeklinde bir ticket oluşturmamız gerekiyor. Gerekli incelemelerin ardından mail ile gelen merchant_id numarasını panelimize giriyoruz.
1
.Durumu: Buraya oluşturacağımız şablonu yazıyoruz. Örnek: hbentegrasyon
2.Merchant Id: Hepsi buradadan aldığımız Id’yi buraya yazıyoruz.
3.Fiyat Alanı: İlgili pazaryerinde kullanmak istediğimiz fiyatı buraya yazıyoruz.
4.Seçilen Fiyat Alanına İndirim Uygulansın Mı?: Entegrasyona gönderilecek olan ürüne ait indirim tutarını (veya yüzdesini) seçilen fiyat alanına uygulamak için burayı evet yapıyoruz.
5.Fiyat Aktarım Oranı (%): Sitemizden Hepsi Burada ya ürün gönderirken fiyata eklenen orandır. Mesela sitemizde ürün 100 ₺ olsun, biz buraya 30 girersek ürün hepsi burada ya aktarılırken 130 ₺ olarak gönderilir.
6.Gönderme Süresi: Gönderme süresini ürün bilgisinden alabileceğimiz gibi kendimiz manuel olarak ta 1 günden 6 güne kadar seçebiliriz.
Ürün Güncelleme için Son Değiştirme Günü Kontrolü : Son kaç saat içerisindeki ürünleri güncelleyeceğimizi belirtiyoruz. Örneğin buraya 3 yazarsak, son 3 saatteki güncellenen ürünleri Hepsi Burada ya gönderir. Buraya herhangi bir rakam yazmazsak sistem burayı 12 olarak değerlendirir.
İlgili bilgileri girdikten sonra kaydet butonuna basıyoruz .
https://merchant.hepsiburada.com sitesine girerek buradan ürün yüklemeyi seçiyoruz. Daha sonra Yeni Ürün Ekleme Talebinden Toplu Ürün’e tıklıyoruz. İlgili kategori ve alt kategorileri seçerek excel formatındaki dosyamızı indiriyoruz. Hepsi Burada'dan indirdiğimiz dosyadaki şablona uygun olarak dışarı al da ki indirdiğimiz dosyadaki ilgili kolonu Hepsi Buradaya yapıştırıyoruz. Mesela aşağıdaki excel dosyasındaki Ürün Adı kolonuna Dışarı Al dan indirdiğimiz dosyadaki Ürün ile ilgili kolonu komple buraya yapıştırıyoruz. Hepsi burada dan indirdiğimiz dosyadaki gerekli değişikliklerden sonra kaydediyoruz.
Kaydettiğimiz dosyayı ÜRÜN LİSTESİ YÜKLE bölümüne gelerek öncelikle yükleme türünü seçiyoruz. Daha sonra YÜKLE diyerek dosyayı HepsiBurada'nın sistemine yüklüyoruz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra ürünler sistemimize yüklenmiş oluyor.

 Diğer pazaryeri entegrasyonları için n11, gittigidiyor, trendyol, ePttAVM tıklayınız.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler