Gitti Gidiyor entegrasyonu için öncelikle gitti gidiyor’a üye oluyoruz. Daha sonra satış yapabilmek için mağaza açıyoruz. Mağaza açtıktan sonra https://dev.gittigidiyor.com sitesine girerek API anahtarları menüsüne giriyoruz. Buradan Yeni Api Anahtarı Almak için Tıklayın bölümüne tıklıyoruz. Api anahtarımızı aldıktan sonra Gitti Gidiyor bizim mail adresimize Role Name ve Role Password bilgilerimizi mail yolu ile gönderecektir. Gönderme işlemi uzun sürebiliyor. O yüzden canlı destek hattından Role Name ve Role Password bilgilerinizi talep etmeniz işlerinizi daha da hızlandıracaktır. Canlı destek hattı için Gitti Gidiyor anasayfasından Bize Ulaşın>Canlı Yardım>Satıcıyım>Görüşme Başlat menülerini takip edebilirsiniz.

Yukarıdaki ilgili yerlere Gitti Gidiyor Api bilgilerini ve bize maille gönderilen veya canlı destekten aldığımız Role Name ve Role Password’ü giriyoruz. Daha sonra bulunduğumuz şehri ve durumu bölümünü aktif yaparak kaydet tuşuna basıyoruz.
Daha sonra Gitti Gidiyor şablonlarına girerek şablon tanımlıyoruz.

Şablon ekranında;

Şablon Adı: Gitti Gidiyor şablonu için bir isim belirliyoruz. Örnek: Gitti Gidiyor Şablonu
Alt Başlık: Göndereceğimiz ürünlerin altına alt başlık ekleyebiliriz. Örnek: 2 Yıl servis garantili.
Fiyat Alanı: İlgili şablona uygulanacak olan Fiyat değerini seçiyoruz.

Seçilen Fiyat Alanına Uygulanacak İndirim Türü:

a.Ürün üzerindeki indirim uygulanmasın, şablondaki indirim gönderilsin.
Burada ürün üzerinde indirim varsa onu iptal eder sadece oluşturduğumuz şablondaki indirimi gönderir.
b.Ürün üzerindeki indirim uygulansın ve şablondaki indirim gönderilsin.
Burada da hem ürün üzerindeki indirimi uygular hemde şablondaki indirimi gönderir.

c.Ürün üzerindeki indirim entegrasyona uygulansın. (Şablondaki indirim dikkate alınmayacaktır.)
Şablondaki indirimi dikkate almayarak, ürün üzerindeki indirimi entegrasyona uygular.
Seçeneklerinden ilgili seçeneği seçebiliriz.
Kargo Firması: Gitti Gidiyor şablonu için ilgili kargo firmasını seçiyoruz.
Fiyat Aktarım Oranı: Fiyat Aktarım Oranı ilgili pazaryerine göndereceğimiz ürünlere yüzde kaçlık bir fiyat farkı ekleneceğini belirlememize yarar.
İndirim Oranı: İndirim oranı ilgili pazaryerine göndereceğimiz ürünlere yüzde kaçlık bir indirim yapacağımız belirleyebiliriz.
Gönderi Yeri: Gönderi yeri olan Tüm Türkiye veya sadece Şehir İçi seçebiliriz.
Kargo Ücretini Kim Ödeyecek: Kargo ücretini kim ödeyecek bölümünden Alıcı Öder veya Satıcı Öder seçeneklerini seçebiliriz.
Kargo Ücreti (Tüm Türkiye): Kargo Ücretini Kim Ödeyecek bölümünden Alıcı Öder bölümünü seçtiysek buraya da kargo ücretini girmeliyiz. Buradaki fiyat tüm Türkiye için geçerlidir.
Kargo Ücreti (Şehir İçi): Kargo Ücretini Kim Ödeyecek bölümünden Alıcı Öder bölümünü seçtiysek buraya da kargo ücretini girmeliyiz. Buradaki fiyat sadece Şehir İçi için geçerlidir.
Ne zaman kargoya teslim edeceksiniz: Ürünümüzü teslim edeceğimiz süreyi Aynı Gün, Ertesi Gün, 3 Gün İçinde seçeneklerinden birini seçerek belirleyebiliriz.
Kargolama Saati: Buraya ürünü kargoya vereceğimiz saati yazıyoruz.
Kargolama Dakika: Buraya ürünü kargoya vereceğimiz dakikayı yazıyoruz.

Gitti Gidiyor Kategori Eşleştirmeleri

Kategori eşleştirme butonuna tıklayarak Gitti Gidiyor'a göndermek istediğimiz kategorilerin eşleştirmelerini yapıyoruz. Ama öncelikle toplu ürün güncelleme bölümünden gitti gidiyor entegrasyonunu aktif hale getirmemiz gerekiyor.
Daha sonra kategori eşleştirmelerinden Gitti Gidiyor da ki kategori adları ile Sistemde Tanımlı Kategori adlarını eşleştirmemiz gerekiyor. Dikkat etmemiz gereken sitemizdeki ürünler ile Gitti Gidiyor da ki kategorilerin ilgili yerlerde gözükmesi için benzer olması. Son olarak işlemler bölümünden Ürünleri Gitti Gidiyor a gönder butonundan ürünlerimizi gönderebiliriz. Normalde sistem her 6 saatte bir ürünleri otomatik olarak Gitti Gidiyor'a gönderecektir. Ama biz herhangi bir ürün güncellemesinden sonra manuel olarak gönderebiliriz. Siparişleri ise saatte bir kontrol edip panele aktaracaktır. Bunu da aynı şekilde manuel olarak dilediğimiz zaman yapabiliriz.

Diğer pazaryeri entegrasyonları için n11, hepsiburada, trendyol, ePttAVM tıklayınız.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler