Hediye çeki menüsünden müşterilerimize belli platformlarda anlık veya belli bir süreli olarak hediye çeki verebiliriz. Belirlediğimiz rakamdaki hediye çeklerini müşterilerimiz alışverişlerinde kullanabilirler.

Hediye çekini tanımlamak için çek kodlarını gibi dosyadan yükleyebilir veya hediye çeki oluştur butonuna basarak oluşturabiliriz.1.Başlangıç Tarihi: Başlangıç tarihi hediye çekinin başlama tarihini belirtir.
2.Bitiş Tarihi: Bitiş tarihi hediye çekinin bitiş tarihini belirtir.
3.Maximum Kullanıcı Sayısı: Hediye çekini kullanacak maksimum kullanıcı sayısını belirtir.
4.Kişi Başı Kullanım Sınırı: Hediye çekini kullanacak olan kişilerin hediye çekini adet bazında kullanım sınırını belirtir.
5.Kargo Bedava: Hediye çeki kullanılan ürünlerin kargo durumunu belirtir. Kargo bedava aktif ise hediye çeki kullanılan ürünlerde kargo bedava olarak işlem görür.
6.İndirimli Ürünlerde Geçerli Olsun mu?: Zaten indirimde olan ürüne ekstradan hediye çeki kullandırmak istemeyebiliriz. Buradan evet veya hayır seçerek ayarlayabiliriz.
7.Parapuan ile Birlikte Kullanılsın mı?: Aynı şekilde müşterilerimizin alışveriş yaparak toplamış olduğu puanlarla birlikte hediye çeki kullanımlarını buradan ayarlayabiliriz.
8.Kullanım Alışveriş Sınırı (KDV Dahil): Hediye çeklerinin alışveriş kullanım sınırlarını ₺ bazında KDV dahil olarak buradan ayarlayabiliriz.


Hediye çeklerimizi fiyat veya yüzde olarak kullandırtabiliriz.
1.Değer Tipi (Fiyat): Belirlemiş olduğumuz hediye çeklerinin değerlerini buradan belirleyebiliriz. Değer tipini fiyat olarak seçersek girdiğimiz rakam değeri kadar indirim tanımlamış oluruz. Örnek: 20 yazarsak hediye çekinin değeri 20 ₺ olur.
2.Değer Tipi (Yüzde): Değer tipini yüzde olarak seçersek girdiğimiz rakam değeri kadar yüzde bazlı indirim tanımlamış oluruz. Örnek: 20 yazarsak hediye çekinin değeri satış fiyatından + indirim şeklinde olur.
3.Değer: Hediye çekini kullanacağımız değeri belirlememizi sağlar, buraya girdiğimiz rakam seçmiş olduğumuz fiyat veya değerin rakamsal olarak değerini belirtir.Özel filtre tanımı ile Hediye Çeklerinin seçmiş olduğumuz veya seçmiş olduğumuz ürünlerin haricindekileri ürün veya üyelere Hediye Çeki kullandırtabiliriz.


1.Özel Filtre Türü:
Özel filtre türü ile seçilen kayıtlar veya seçilen kayıtlar haricindeki ürün veya üyelere hediye çeki tanımlayabiliriz.
2.Ürünler: Belirlediğimiz ürünlere veya haricindekilere hediye çeki uygulayabiliriz.
3.Kategoriler: Belirlediğimiz kategorilerdeki ürünlere veya haricindekilere Hediye Çeki uygulayabiliriz.
4.Markalar: Belirlediğimiz markalardaki ürünlere veya haricindekilere Hediye Çeki uygulayabiliriz.
5.Üyeler: Belirlediğimiz üyelere veya haricindeki üyelere hediye çeki kullandırtabiliriz.

Durumu bölümünden dilediğimiz zaman hediye çeklerini aktif veya pasif yaparak kullanıma açabilir veya kapatabiliriz. Daha sonra yaptığımız ayarları kaydet diyerek hediye çeki işlemini tamamlayabiliriz.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler