Ürün seçenekleri örneğin Iphone 11 Pro ve Iphone 11 Pro Max gibi telefonların farklı modellerini farklı fiyatlar ile satışa sunmamıza olanak sağlar. Öncelikle Ürün Seçenekleri bölümüne geliyoruz. Yeni Ekle ve buradan Başlık bölümüne Telefon yazalım açıklama bölümüne girdiğimiz başlık ile alakalı açıklama, resim veya link girebiliriz. Daha sonra Kaydet diyoruz. Alt özelliklere tıklayarak model yazıyoruz. Açıklama bölümüne de modelle alakalı açıklama, resim veya link girebiliriz. Daha sonra Kaydet diyerek Değerler bölümüne giriyoruz.

1.Değeri: Buraya satışa sunduğumuz ürünün model adını giriyoruz.
Örneğin: Iphone 11 Pro veya Iphone 11 Pro Max
2.Fiyat Katsayısı: Buraya normal ürün fiyatına eklenecek katsayıyı giriyoruz. Mesela ürünümüz 100 ₺ ise Fiyat Katsayısına 1.1 girdiğimiz zaman bu modelin satış fiyatı 110 ₺ olacaktır. Fiyat katsayısına 1 girersek fiyatta herhangi bir değişiklik olmuyacaktır.
3.Ekstra Ücret: Ekstra ücret rakamsal olarak ürüne eklenen fiyattır. Mesela 100 ₺ lik ürüne biz ekstra ücret olarak 20 ₺ girersek ürünümüz 120 ₺ olarak satışa sunulacaktır.
4.Renk: Renk bölümüne ürünle alakalı belirleyici olması açısından renk tanımlayabiliriz.
5.Resim: Resim bölümüne ürünle alakalı resmi buradan yükleyebiliriz.
Yukarıdaki gibi ürün seçeneklerine değerler girildikten sonra Iphone 11 Pro nun fiyatında herhangi bir değişiklik olmayacak Iphone 11 Pro Max in üzerine gelindiği zaman girdiğimiz katsayıya göre üründe fiyat farkı olacaktır.

 

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler